Tworzenie Zamówień

Jedną z podstawowych funkcji programu Zamawiaj24 jest tworzenie zamówień. Możemy wyróżnić kilka rodzajów zamówień, jednak w najbardziej typowych instalacjach stosujemy dwa rodzaje:

  • Zamówienia detaliczne.
  • Zamówienia hurtowe.

 Należy zwrócić uwagę, że zamówienie można tworzyć na podstawie innego dokumentu np. wcześniej wysłanej oferty lub poprzedniego zamówienia.


Zamówienia Detaliczne

Zamówienia detaliczne to typowe zamówienia tworzone przez handlowca pracującego w formie presselingu, który w czasie wizyt w sklepach zbiera zamówienia
na produkty. Często są one realizowane przez lokalnego dystrybutora, a nie bezpośrednio przez firmę handlowca. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby trafiały bezpośrednio do twojej firmy.

Jeżeli zamówienia mają trafić do lokalnego dystrybutora są do niego wysyłane w formie wiadomości email z zamówieniem w formie załącznika w dowolnym formacie:

  • Pdf
  • Excel
  • Txt, Csv, Html 

Większość hurtowni przygotowana jest do tej formy współpracy i często integruje zamówienia w formacie Excel i Csv z własnymi systemami sprzedażowymi.


Zamówienia Hurtowe

Zamówienia hurtowe zostały stworzone z myślą o zaopatrywaniu dystrybutorów. Często zdarza się, że przedstawiciel handlowy, który na co dzień odwiedza punkty detaliczne raz na tydzień, odwiedza również hurtownie, aby zebrać zamówienia również od nich. To właśnie lokalni dystrybutorzy realizują zamówienia detaliczne, przy czym musimy dbać również o ich zaopatrzenie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać do tego również nasz system. Zamówienia hurtowe trafią do realizacji do Twojej firmy. Oczywiście nie mieszają się one
z zamówieniami detalicznymi, bo w praktyce to ten sam towar, który później pojawi się na zamówieniach detalicznych.